Kas valida wireless või juhtmega valvekaamera?

Kõrget turvalisust nõudvatesse kohtadesse wifi kaamerat ei soovita. Wifi võrgus olevat kaamerat on lihtsam saboteerida kui seda, mis on kaabli küljes. Samuti pole wifi ühendus alati kõige püsivam.

Samas kodus terrassi valvamiseks võib ka selline lahendus sobida vajab ainult elektri ühendust ja Wifi leviala, elektrijuhtmete vedamise vältimiseks võib kasutada juhtmega valvekaamerat mis saab ka toite võrgukaabli kaudu POE toitega kaamerat.

Öise võimekusega valvekaamera?

Nendes kohtades, kus pole head püsivat valgustust on öörežiimi (ehk must/valge režiimi) ja infrapuna LED-idega turvakaamera kindlasti oluline. Pealegi valdav osa sissemurdmisi, varguseid pannaksegi toime hämaras ja pimedas.

Odavamate kaameradte LED-id ei valgusta paraku eriti kaugele ja kõik lähedal olevad objektid valgustatakse jälle üle.

Pildikvaliteedi huvides tuleks valida kaamerad, mille infrapuna LED-id valgustavad vähemalt 60 meetri kaugusele. Või siis vastavalt vajadusele, näiteks maja seinast väravani. Ja tähtis on, et kaamera oskaks oma valgusjõudu reguleerida ehk oleks intelligentsete LED-idega. Nii välditakse üle- ja alavalgustatust, et sissetungija poleks liiga ülevalgustatud ega liiga hämaras.

Soovitame intelligentsete LED-idega kaameraid, mis valgustavad vähemalt 60 meetrit ja suudavad oma valgusjõudu reguleerida. Nii ei valgustata lähedal olevaid objekte üle.

Parim lahendus on lisada kaamerale liikumisanduriga valgusti või kasutada

Hikvision ColorVu kaameraid mis on võimelised nägema ka vähese valgustusega alasid ja detaile, andes pildile värvid ka ööpimeduses.

tavalise IR kaamera pilt öösel
ColorVu kaamera pilt öösel

Kaamerate kvaliteet

Valdav osa kaubandusvõrgust kättesaadavaid kaameraid ongi vähese võimekusega. Tootjaid on palju ja nende pakutava kvaliteedi puhul ei tea kunagi, mida sa täpselt saad. Nii võib juhtuda, et pealtnäha vahvate näitajatega e-poest tellitud kaamera ei hakka üldse töölegi. Eelistama peaks tuntumaid ja turvakaamerate osas kogenumaid tootjaid.

Kui inimene soovib kodu või oma ettevõtte valvamiseks kvaliteetset turvakaamerat, siis kõige lihtsam on küsida neid spetsialistilt, kes igapäevaselt selliste seadmete paigaldamisega tegeleb.

Veel olulisi parameetreid:

Resolutsioon

Minimaalne turvakaamera resolutsioon võiks olla Full HD 1920x1080p ning 4 megapikslit või üle selle. Kui võtta 4K kaamera, siis sensoriga vähemalt 1/2 tolli või suurem. Muidu jääb hämaras pildi kvaliteet väga kesiseks. Ehk 4K-st pole kasu, kui kaamera ei suuda hämaras pilti näidata.

Dünaamika

Turvakaamera dünaamika on hea, kui ta oskab end hästi kohandada vastavalt valgustingimustele, näiteks olukorras, kus valgus otse kaamerasse paistab. Hea dünaamikaga kaamera suudab kehvades valgustingimustes kogu ruumi ära näidata nii, et ei teki pimedaid nurki ega ülevalgustatud alasid. Sellest suutlikkusest annavad parimat aimu näidisvideod.

Valgustundlikkus

Seda määratletakse nii värvilise kui ka must/valge videopildi puhul (kuigi Infrapuna LED-idega kaamera puhul ei ole must/valge pildi valgustundlikkuse näitaja väga oluline, sest valgust annavad infrapuna LED-id). Valgustundlikkuse väärtus näitab kui kehvades valgustingimustest suudab kaamera veel kasutatavat pilti kuvada. Parimate kaamerate valgustundlikkus on 0,1 LUXi või veel parem.

Hikvision ColorVu kaamerad on võimelised nägema ka vähese valgustusega alasid ja detaile, andes pildile värvid ka ööpimeduses.

Erinevalt tavapärastest objektiividest on ColorVu varustatud super-apertuuriga, ulatudes kuni F1.0-ni. ColorVu tehnoloogia võimaldab objektiivil rohkem valgust kätte saada ja sellest tulenevalt ka pildi valgust/värvusi suurendada.

Sensor

Võiks eelistada kaamerat, mille sensor on vähemalt 1/3 tolli, parimatel on see ½ tolli ja suurem. See on oluline, sest see mõjutab kaamera valgustundlikkust.

Audio

Siin peaks hoolikalt kaaluma, kas seda on vaja. Eramutes pole sellisel funktsioonil üldiselt suurt mõtet.

Mikrofoniga kaameraid kasutatakse ka teenindusettevõtetes teeninduskvaliteedi hindamiseks.

Turvakaamera sisseehitatud mikrofonid pole üldjuhul väga hea kvaliteediga. Mürarohkes keskkonnas ei suuda need tihti selget heli jäädvustada. Seetõttu tasub turvakaamerale eraldi mikrofon paigaldada, sest korralikul turvakaameral on mikrofoni sisend olemas.

On ka turvakaameraid, mis on nö ruuporiga varustatud. See võimaldab õigusrikkujat kaamerapildist märgates talle kohe ruupori kaudu korraldusi anda – paluda territooriumilt lahkuda vms. Lihtsamalt öeldes saab sellist funktsiooni kasutades koduhoovi tunginud pätile peale käratada, et ta minema ehmatada.

Shopping Cart